Атланта обезбедила плеј-ин, Богдановић одличан

Кошаркаши Атланте успели су да надиграју Далас са 132:120 после продужетка на свом терену и практично обезбеде пласман у завршницу НБА надметања. Српски репрезентативац Богдан Богдановић није био у стартној постави, али је дао свој допринос убацивши четири тројке, а Лука Дончић је у последњим секундама промашио шут којим је могао да донесе победу Даласу.

Атланта обезбедила плеј-ин, Богдановић одличан Атланта обезбедила плеј-ин, Богдановић одличан

Врло изједначена и неизвесна борба током целог меча разрешена је промашајем Луке Дончића у последњим секундама, па је меч завршио са за њега скромна 22 постигнута поена уз по седам скокова и асистенција.

Даласу није помогла ни сјајна ефикасност Кајрија Ирвинга, који је меч завршио са чак 41 постигнутим поеном, јер је тим Атланте све то анулирао одличном тимском игром и ефикасношћу.

Предводио их је Деџоунте Мари са 25 поена, јер је Тре Јанг стао на 24 поена и 12 асистенција, а Клинт Капела је имао дабл-дабл учинак од 14 поена и 11 скокова.

Српски репрезентативац Богдан Богдановић није био у стартној постави, али је за 25 минута игре имао 16 поена и по два скока и асистенције уз четири погођене тројке.

Овом победом Атланта је практично обезбедила пласман у плеј-ин, док је Далас све даље од жељене 10. позиције на Западу. Испред њих Оклахома има једну победу више, али и меч мање, па ни три тријумфа до краја лигашког дела сезоне не гарантују екипи из Тексаса борбу за шампионски прстен.

На свом терену био је сигуран и Денвер и надиграо браниоца титуле Голден стејт са 112:110 иако у тиму поново нису имали Николу Јокића.

Практично су обезбедили прву позицију на табели Запада јер је главни конкурент Мемфис претрпео пораз на гостовању у Чикагу од 128:107.

На гостовању су славили ЛА Лејкерси надигравши Хјустон са 134:109 и дошли до треће победе у низу. Предводио их је Леброн Џејмс са 18 поена, а у тиму Хјустона најбољи је био Џејлен Грин са 24 поена. Српски интернационалац Бобан Марјановић је за непуна четири минута убацио два поена.