Читај ми!

Будућност пала у Сплиту, Борац умало изненадио Цедевита Олимпију

Кошаркаши Сплита савладали су на свом терену екипу Будућности 87:85, у првом мечу 14. кола АБА лиге. Борац у Чачку поражен од Цедевита Олимпије 74:76.

Тежак пораз доживела је Будућност у Сплиту, пораз који је удаљава од прва четири места на табели регионалног такмичења.

Сплит је до победе дошао у неизвесној завршници. Ерик Грин је тројком на осам секунди до краја донео изједначење екипи Влада Јовановића, али су гости допустили да се Саливан прошета до коша и постигне коначан резултат.

Будућност је тако забележила пети пораз у такмичењу, док је екипа Сплита пети пут у сезони тријумфовала.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Нелсон са 24 поена, Саливан је додао 19, а Мавра и Шортер по 12. У екипи Будућности најбољи је био Камерон Рејнолдс са 19, док је Александар Лазић убацио 15 поена.

Борац је у Чачку одиграо одличан меч против Цедевита Олимпије, имао шут за победу, али је на крају ипак доживео пораз 74:76.

У врло изједначеном мечу, гости су преломну серију од 8:0 направили у последњој деоници, али је домаћин ипак имао последњи напад на мечу.

Сава Лешић је покушао за три поена, лопта није хтела кроз обруч, па је екипа из Љубљане забележила 11. тријумф у такмичењу.

Чарапић и Хејл били су нејаефикаснији у екипи Дејана Мијатовића са по 16 поена, док се код победника истакао Јоги Ферел са 19.

АБА лига, 14. коло:

Четвртак:

Сплит - Будућност 87:85

Борац - Цедевита Олимпија 74:76

Недеља:

Мега баскет - ФМП 12.00

МЗТ - Црвена звезда 17.00

Партизан - Цибона 19.00

Понедељак:

Студентски центар - Задар 18.00

Табела:

Партизан 11-2
Цедевита Олимпија 11-2
Црвена звезда 11-1
Будућност 9-5
ФМП 10-3
Задар 7-6
Сплит 5-9
Цибона 6-7
Игокеа 5-8
Студентски центар 5-8
Морнар 4-9
Мега баскет 3-10
Борац 3-11
МЗТ 2-11

понедељак, 29. децембар 2025.
9° C

Коментари

Da, ali...
Како преживети прва три дана катастрофе у Србији, и за шта нас припрема ЕУ
Dvojnik mog oca
Вероватно свако од нас има свог двојника са којим дели и сличну ДНК
Nemogućnost tusiranja
Не туширате се сваког дана – не стидите се, то је здраво
Cestitke za uspeh
Да ли сте знали да се најбоље грамофонске ручице производе у Србији
Re: Eh...
Лесковачка спржа – производ са заштићеним географским пореклом