Адетокумбо незадржив у победи Милвокија над Бруклином, Торонто тимском игром надиграо Филаделфију

Милвоки је надиграо Бруклин са 110:99 у мечу пуном резултатских обрта највише захваљујучи грчком интернационалцу Јанису Адетокумбу који је већ други меч завршио са више од 40 постигнутих поена. Торонто је славио над Филаделфијом са 119:109, а чак шесторица играча су постигла двоцифрен учинак. Атланта без Богдана Богдановића наставила низ пораза.

Адетокумбо је тим Бруклина предводио до треће узастопне победе са 43 постигнута поена уз 12 скокова, пет асистенција, три блокаде и седам изгубљених лопти.

То на другој страни није могла да анулира ни одлична ефикасност Кевина Дуранта са 33 поена, шест скокова и три асистенције и Кајрија Ирвинга са 27 поена и девет асистенција.

Од почетка меча смењивали су се тимови у предности током три четвртине, ишли од двоцифрене предности до двоцифреног заостатка, да би у последњу деоницу ушли са изједначеним резултатом. А онда је Адетокумбо преузео иницијативу и свом тиму донео сигурну победу.

Идентичним резултатом 110:99 на свом терену славио је и Денвер над ЛА Лејкерсима, а сјајном ефикасношћу предводио их је Никола Јокић који је меч завршио са 31 поеном уз 13 скокова и 9 асистенција.

Торонто је надиграо Филаделфију са 119:109 упркос одличним играма Џоела Ембида и Тајриса Максија који су постигли по ћак 31 поен.

Торонто је већ у првој четвртини стекао двоцифрену предност коју је углавном без већих проблема чувао до краја меча.

У победничком тиму шесторица кошаркаша су меч завршила са двоцифреним бројем поена, а предњачио је Трент са 27, Сијакам је имао 20 уз 13 асистенција и пет скокова, док је Барнс такође остварио дабл-дабл са 16 поена уз 10 скокова.

Богдана Богдановића поново није било у тиму због повреде, а његова Атлтанта је против Детроита са 118:115 уписала нову, трећу победу у сезони.