Пораз ослабљене Филаделфије од Торонта, Индијана славила у Јути
Кошаркаши Торонта савладали су у гостима екипу Филаделфије са 115:109, док је Индијана била боља у Јути са 111:100 у синоћним мечевима НБА лиге.
Још један меч на којем Филаделфија није могла да рачуна на Џоела Ембида (као и одавно на Бена Симонса) и још један пораз Севентисиксерса.
Торонто је дошао до победе у гостима у износу од 115:109, у једној неизвесној и тесној утакмици.
Домаћин је на полувреме отишао са пет поена предности, али је трећа четвртина била она која је највише протекла у знаку екипе из Канаде, која је надокнадила разлику и прешла у вођство, , које ће, испоставиће се, одбранити до краја сусрета.
Најефикаснији у победничкој екипи били су Ван Влит са 32 поена, док су Ануноби и Трент јуниор додали по 20.
Филаделфији нису били довољни ни 33 поена Максија, као ни 19 Хериса, односно 15 Карија.
Торонто репторси су прекинули низ од три везана пораза и сада имају скор 7-6, док је Филаделфија на другој страни дошла до трећег везаног пораза и учинка од осам победа и пет пораза.
Победу у гостима уписала је и екипа Индијане у Јути.
Пејсерси, који су сезону започели по принципу "топло-хладно", долазе до за њих веома битне победе у Солт Лејк Ситију.
До тријумфа их је предводио Брогдон са 30 поена, а помоћ је имао у МекКонелу који је додао 21, односно Мартину који је постигао 14 поена.
У редовима Јуте истакли су се Мичел са 26, Гобер са 19 и Кларксон са 11 поена.
Након 12 одиграних мечева Јута има осам победа и четири пораза, док је Индијана одиграла 13 утакмица, уписала пет победа и осам пораза.
Коментари