Панатенаикос надиграо Албу, Недовић „преломио“ меч

Кошаркаши Панатенаикоса убедљиво су надиграли тим Албе са 92:69 у последњој вечерашњој утакмици 15. колу Евролиге. У кључном делу меча Немања Недовић је убацио три тројке и донео одлучујућу предност победничком тиму.

Иако се по крајњем резултату то не види, Алба је добро ушла у меч и иако су домаћини повели, успевала је да одржи ритам током првог полувремена које су завршили са седам поена минуса.

А онда је Немања Недовић у финишу треће четвртине убацио три тројке и практично преломио меч, јер су после тога домаћини само увећавали предност и постављало се само питање коначног резултата.

Недовић је меч завршио са 13 поена и два скока, а најефикаснији у победничком тиму је био Јанис Папапетру са 22 поена.

У гостујућем тиму најефикаснији је био Нил Гифај са 13 постигнутих поена, а пратили су га Сива и Сикма са по 11 кошева.

У првим данашњим мечевима кошаркаши Олимпије из Милана су на гостовању надиграли тим Анадолу Ефеса са 72:69, а Жалгирис је на свом терену декласирао Фенербахче са чак 99:62