Уникс сигуран у Партизановој групи, велики преокрет Виртуса после "случаја Ђорђевић"

Утакмице деветог кола Еврокупа одигране у среду обележили су рутинска победа Уникса и велики преокрет Виртуса из Болоње. Уникс је у дуелу групе А у којој се налази и наш Партизан, савладао Бурж резултатом 76:71, док је Виртус успео да надокнади минус од 19 поена и савлада Монако као гост – 74:68.

Уникс је на свом паркету после првих 10 минута имао чак 14 поена предности, али је у наставку умало просуо све што је направио.

Бурж се полако враћао, био близу егала и мало је недостајало да потпуно преокрене. Ипак, Руси су сачували предност и победили.

Најбољи у победничком тиму био је Кенан са чак 33 поена, шест скокова и пет асистенција, Волтерс је додао 16, док се Морган зауставио на 13 поена и осам ухваћених лопти.

Са друге стране, једина двојица играча са двоцифреним учинком били су Пелос (16) и српски репрезентативац Данило Анђушић (12).

Уникс је задржао другу позицију на табели са шест победа и три пораза, док је Бурж на једном месту испод са скором 5-3.

Што се групе Б тиче, Виртус је био близу да, након седам тријумфа, доживи први неуспех у Еврокупу, али је успео да се врати и победи Монако са 74:68.

Италијанска екипа никако није била спремна да се након два дана од "случаја Ђорђевић", у којем је српски тренер прво отпуштен, па враћен на посао на инсистирање играча, спреми и концентрише на тешко гостовање.

То се осетило на старту јер су "кнежеви" су у првој четвртини направили двоцифрену предност, а на полувремену водили 40:22.

И, када се чинило да ће нанети дебакл ривалу, Виртус је почео полако да се враћа и топи предност, а у последњем минуту и да преокрену. Монако је био нокаутиран за наставак максималног учинка у другом по јачини европском такмичењу.

Најефикаснији у екипи из Болоње био је Џулијус Гембл са 15 поена, Вимс је додао 13, а капитен српске репрезентације Милош Теодосић се зауставио на 12. Уз то, имао је по четири скока и асистенције, док је Стефан Марковић остао без поена.

У пораженом тиму Ди Бост је уписао 17 поена, Маркос Најт 13, а Матијас Лесор 10. Српски интернационалац Никола Ребић је забележио осам поена, уз по скок и асистенцију за 20 минута.

Виртус је убедљиво први у групи са свих осам победа, док је Монако тренутно на скору 4-3.