Фенер зауставио Шведа и савладао екипу Химкија, Реал бољи од Жалгириса

Кошаркаши Фенербахчеа забележили су четврту победу у Евролиги, пошто су у мечу седмог кола савладали екипу Химкија са 83:71. Реал као гост победио екипу Жалгириса 93:90.

Екипа српског селектора Игора Кокошкова имала је предност током већег дела меча, мада је руски тим у неколико наврата претио да дође до преокрета. На крају, Фенербахче - Химки 83:71.

Фенер је већ у првој четвртини остао без повређеног Нанда Де Колоа, али се то није одразило на резултат, па домаћини до полувремена стичу седам поена предности - 42:35.

На уласку у последњу четвртину Фенер је имао плус 10, али Химки појачава одбрану и на три по минута до краја стиже до 72:70.

Ипак, две тројке је постигао Еди у завршници меча, па Фенербахче на крају долази и до убедљивог тријумфа.

Дајшон Пјер и Џерел Еди били су најефикаснији у победничкој екипи са по 16 поена, на другој страни Џордан Мики постигао је 19.

Занимљиво је да је најбољи играч Химкија Алексеј Швед меч завршио са само 10 поена, уз шут из игре 3/12, уз девет асистенција и шест изгуљених лопти.

Фенер је забележио четврти тријумф у такмичењу, уз три пораза, док је Химки уз једну победу остварио шести пораз.

У другој утакмици данашњег програма, Реал је као гост савладао екипу Жалгириса 93:90.

Мадриђанис у одчично отворили меч, у првој деоници постигли чак 32 поена и имали сигурну предност.

Ипак, Жалгирис се буди и преокреће резултат, па екипа из Каунаса у последњих десет минута улази са вођством 72:67.

Реал још једном игра најбољукошарку када је то најважније и долази до треће победе у такмичењу.

Најефикаснији у победничкој екипи био је Валтер Таварес са 22 поена, Факундо Кампацо додао је 19. У екипи Жалгириса Вокап је имао 18, а Григонис 17 поена.

Жалгирис је забележио тек други пораз у сезони, уз пет победа, док Реал има скор 3-4.