Бубоа решио драму са Макабијем, Олимпијакос тријумфовао у Санкт Петербургу

Кошаркаши Анадолу Ефеса и Олимпијакоса остварили су победе у првим утакмицама 7. кола Евролиге. Ефес је након драме успео у финишу да ишчупа тријумф над Макабијем из Тел Авива резултатом 91:89, док је клуб из Пиреја тријумфовао у Санкт Петербургу са 75:66.

Турски представник успео је да преживи "резултатску клацкалицу" и пенал завршницу, и остварио је други узастопни тријумф у најјачем европском такмичењу.

Утакмица са Макабијем била је изједначења до самог краја, а решио ју је Родриг Бубоа сјајним потезима.

Прво је погодио за 91:89, а потом и изблокирао Скотија Вилбекина, чиме је заокружио сјајну партију јер је меч завршио са 23 поена и седам асистенција.

Њега је најбоље пратио Тибор Плајс са 20, док је Василије Мицић на крају имао девет поена и седам успешних додавања.

Екипа Ергина Атамана сада је на осмој позицији са по три победе и пораза, док је Макаби 15. са скором 2-5.

У другој утакмици дана Олимпијакос је поприлично рутински успео да тријумфује над Зенитом у Санкт Петербургу – 75:66.

Домаћин је боље отворио сусрет, али је потпуно стао после прве четвртине и гости су преузели контролу, а потом одржали предност до краја сусрета. Већ у другој деоници су преокренули и на полувреме отишли са +14, да би у Зенит у наставку само успео да ублажи пораз.

До победе су их предводили Хасан Мартин са 16 и Шакил Мекисик са 10 поена.

У екипи Зенита истакли су се Били Берон са 13 и Холинс са 12 поена.

Олимпијакос је четврти са четири тријумфа и три пораза, док је Зенит десети и одиграо је само три меча (2-1).