Звезда декласирала и Крку, Словенци се држали једну четвртину

Кошаркаши Црвене звезде савладали су у дворани "Александар Николић" екипу Крке са 88:62 у мечу петог кола АБА Лиге. ФМП је савладао Борац са 93:87.

Изабраници Саше Обрадовића након пет одиграних мечева у регионалном такмичењу имају максималан учинак, а најновија "жртва" била је екипа Крке.

Гости из Словеније резултатски су се држали само у првој четвртини, која је завршена 18:15 у корист српског представника.

Звезда је већ у другој четвртини појачала интензитет на обе стране паркета, стекла двоцифрену разлику, коју је без икаквих проблема одржавала.

Крка је покушала у другој и трећој четвртини да фауловима спречи Звезду да уђе у нападачки ритам, али су црвено-бели знали да их казне са линије за слободна бацања.

У финишу меча домаћин је направио највећу разлику, која је износила 31 поен, чиме је потврђена убедљива победа.

Најефикаснији у победичкој екипи били су Добрић са 14, Волден са 13, О'Брајант са 11 и Лојд са 10 постигнутих поена.

У редовима Крке истакли су се Врабац са 13 и Шкифић са 11 погодака.

Након пет одиграних утакмица Звезда има исто толико победа и налази се на првом месту на табели, док је Крка уписала четврти пораз и 12. је на табели регионалног такмичења.

У следећем колу Звезда 8. новембра гостује код Приморске, док Крка дан раније као домаћин игра против Морнара.

У другом мечу одиграном у понедељак, екипа ФМП-а била је боља од Борца са 93:87.

Домаћу екипу предводили су Радоњић са 23, Лешић са 18 и Човић са 15 поена.

У тиму из Чачка најефикаснији били су Џоунс и Ђоковић са по 15 поена, док су Смит и Неранџић убацили по 12.

ФМП је уписао другу победу и осми је на табели, Борац је претпоследњи са учинком од једне победе и три пораза, уз то што тим из Чачка има један одигран меч мање.