Хувентуд победио у Турској и сачувао прво место у Партизановој групи

Кошаркаши Хувентуда победили су Бахчешехир у Турској и задржали максималан учинак у Еврокупу. Хувентуд је тријумфовао резултатом 91:72 за своју трећу победу у другом по јачини европском такмичењу.

Клуб из Бадалоне предност је направио већ у првих десет минута, након којих је било +12.

Почетком другог полувремена екипа Карлеса Дурана увећала је разлику и потом рутински привела сусрет крају.

Убедљиво најефикаснији у победничком тиму био је Анте Томић са 21 поеном, а одлично су га пратили Ненад Димитријевић са 13, односно Морган Конор који је постигао 11 поена.

У редовима турског представника најбољи је био Ерик Грин са 14 поена, једним више од Исмета Акпинара.

Хувентуд је сада први на табели групе А са максималним учинком од три победе, док је Бахчешехир последњи са сва три неуспеха.

У осталим утакмицама Партизан је поражен од Уникса са убедљивих 93:70, док је дуел Венеције и Буржа отказан због коронавируса у француском клубу.