Ослабљени Химки скупо продао кожу, Жалгирис ипак победио у Русији

Кошаркаши Жалгириса победили су Химки резултатом 84:70 у последњој утакмици другог кола Евролиге. Жалгирис је искористио неповољну ситуацију у којој се налази руски клуб због епидемије коронавируса и дошао до тријумфа.

Клуб из "зелене шуме" решио је питање у другој и трећој четвртини, па Химкију није помогло ни што је одиграо одлично последњих 10 минута и био близу резултатског повратка.

Екипа Ринаса Куртинаитиса имала је само осморицу слободних играча за овај меч, јер су неки од најважнијих, међу којима Јанис Тима, Џордан Мики и Јевгениј Воронов, били у карантину због коронавируса.

Најефикаснији у победничком тиму био је Маријус Григонис са 21 поеном, Најџел Хејз је додао 15, један више од Артураса Милакниса.

С друге стране, доминирао је Јонас Јеребко који је уписао дабл-дабл од 23 поена и 12 скокова.

Жалгирис је уписао други тријумф на почетку нове сезоне, док је Химки и други пут поражен.