Оклахома изборила изједначење са Хјустоном
Кошаркаши Оклахоме победили су тим Хјустона са 104:100 и дошли до изједначења од 3:3 у првој рунди плеј-офа западне конференције. Одлучујућа седма утакмица играће се у ноћи између среде и четвртка.
Кошаркаши Хјустона су добро ушли у меч па се учинило да ће обезбедити пласман у полуфинале, али је тим Оклахоме успео да начини неколико преокреда и обезбеди победу која их води до седме одлучујуће утакмице.
Меч је протицао у резултатској клацкалици све до самог финиша када су Денис Шрудер, Крис Пол и Данило Галинари направили серију од 6:0 и донели победу свом тиму.
Крис Пол је по ефикасности предводио тим Оклахоме са 28 постигнутих поена и 7 скокова, а следио га је Данило Галинари са 25 поена и 5 скокова.
Најефикаснији играч меча био је Џејмс Харден са 32 поена, 8 скокова и 7 асистенција, али је то његовом тиму слаба утеха.
Седма одлучујућа утакмица на програму је у ноћи између среде и четвртка, а победник ће у полуфиналу Запада играти против Лос Анђелес Лејкерса.
Коментари