Велики преокрет Реала у Милану, Маринковић неприметан у поразу Валенсије

Кошаркаши Реал Мадрида направили су велики преокрет у Милану и савладали Олимпију резултатом 78:73 у 27. колу Евролиге. У другој утакмици којом је затворен програм у уторак Асвел је био бољи од Валенсије.

Мадриђани су у утакмици пуној преокрета дошли до тријумфа захваљујући фуриозној игри у последњој четвртини, коју су добили са 32:18.

Олимпија има за чиме да жали, повела је 14 разлике после првих 10 минута, потом још једном имала двоцифрену предност, али није успела да је сачува.

Руди Фернандес је постигао 16 поена, чак тројица су убацила по 13 – Лапровитола, Томпкинс и Таварес, који је ухватио 12 лопти.

Најбољи код домаћина био је Рикардо Мораскини са 21 поеном, Владимир Мицов се зауставио на 13, уз шест скокова, док је Немања Недовић дао само три.

Реал је остао други са 21 победом и само шест пораза, док је Олимпија 12. са скором 11-16.

У последњој утакмици вечери Асвел је на свом паркету победио Валенсију – 72:65.

Дуел је био веома изједначен и неизвестан, а француски представник успео је да до одлучујуће предности дође у самом финишу.

Прва фигура био је Дејвид Лајти са 18 поена, док је интересантно да је Џордан Тејлор са 10 поена био уз њега једини двоцифрени код Асвела.

Српски кошаркаш Вања Маринковић играо је само 13 минута и за то време убацио два поена. Гиљем Вивес је био најбољи играч Валенсије са 12 поена.

Валенсија је направила корак уназад у борби за плеј-оф и сада је десета са скором 12-15, док је Асвел два места испод.