Тесна победа "орлића" над Порториком

Кошаркашка репрезентација Србије до 19 година забележила је победу над Порториком 75:74 у другом колу Групе Д Светског првенства на Криту.

"Орлићи" су се након убедљиве победе над Кином у првом мечу (106:57), намучили против Порторика, али оно најважније, забележили и другу победу (75:74).

Србија је боље ушла у меч и била у великом вођству након прве четвртине - 27:12.

Порторико се резултатски вратио у другој деоници и учинио да наставак меча буде веома занимљив.

Меч се ломио у последњим минутима, Порторико је повео на четири минута пред крај резултатом 71:70, али је Трифуновић везао четири поена, а Пауновић погодио слободно бацање, чиме је наша селекција уписала победу.

Најефикаснији у победи Србије били су Петрушев са 23, Пецарски са 21 и Трифуновић са 19 поена. У редовима Порторика истакли су се Строутер и Торес и Ролон по 11 поена.

Након два одиграна меча у Групи Д Србија и Француска имају по две победе, док Кина и Порторико имају два пораза.

Наредни меч Србија игра у уторак против Француске.