Партизан након неизвесности и прекида меча поражен од Цедевите

Кошаркаши Партизана поражени су на свом паркету од екипе Цедевите са 76:71 у мечу 12. кола регионалне АБА Лиге. Меч је осим неизвесне завршнице, обележио и прекид који су изазвали домаћи навијачи 20 секунди до краја сусрета.

Партизан и Цедевита одиграли су веома неизвестан меч у дворани "Александар Николић", а питање победника решено је у последњем минуту меча, који је осим "луде" кошарке, обележен и прекидом због инцидента изазваног од стране домаћих навијача.

Након почетног опипавања снага, Цедевита је заиграла знатно боље у другој четвртини, коју је у своју корист добила резултатом 25:12.

Ипак, Партизан је нашао одговор већ у трећој четвртини, у којој је успео да серијом потпуно смањи дефицит. Трећа деоница припала је Партизану 24:18.

Последња четвртина донела је од свега помало, па су тако виђене серије поена на обе стране, потом празан ход обе екипе, а све то донело је поменути прекид меча, након чега су се судије 20 секунди пре краја повукле у свлачионицу.

Након прекида, Пејџ је успео да смањи предност Цедевите на три поена, али је Цедевита погодила слободна бацања и тиме није дозволила Партизану да се у последњим секундама врати у меч.

Најефикаснији у победи Цедевите били су Пулен са 19 и Кобс и Мурић са по 13 постигнутих поена.

У редовима Партизана 14 је постигао Пејџ, док су по 12 додали Величковић и Лендејл.

Цедевита је уписала осму победу у 12 мечева и налази се на другом месту табеле,  док је Партизан четврти са скором од шест победа и исто толико пораза.

У наредном мечу црно-бели гостују код Олимпије 29. децембра, док Цедевита дочекује Задар дан касније.