Партизан убедљив против ФМП-а

Кошаркаши Партизана убедљиво су савладали ФМП (82:63) у првом мечу полуфиналне серије Суперлиге Србије. Меч решен у другој четвртини, коју су црно-бели добили резултатом 25:11.

Кошаркаши Партизана славили су у првом мечу полуфиналне серије са 82:63 (12:16, 25:11, 26:14, 19:22) и тако повели против ФМП-а са 1:0, пред меч који се у понедељак игра у Железнику.

Партизан је нервозно ушао у меч, што су гости искористили и снажном одбраном стигли до предности од 16:12. Ипак, црно-бели се буде у другој четвртини и стичу двоцифрену предност већ пре полувремена, које је завршено резултатом 37:28.

У трећој деоници црно-бели су "дотукли" ривала, па је у последњој четвртини виђена нешто опуштенија игра.

Најефикаснији у победничком тиму био је Едо Мурић са 14 поена, 13 је постигао Дарел Вилијамс, 12 Џамар Вилсон, а 10 Адин Врабац. ФМП је предводио Дејан Давидовац са 19.

Овој утакмици присуствовали су некадашњи играчи Партизана Жофри Ловерњ и Лео Вестерман, а њихов долазак у халу изазвао је право одушевљење око 4.000 навијача.

Велики аплауз добили су и ватерполисти Партизана, који су раније ове недеље освојили титулу шампиона, као и јуниори КК Партизан, такође прваци државе.

Друга утакмица играће се у понедељак од 21 сати у Железнику.