Атланта изборила четвртфинале

Кошаркаши Атланте савладали су Бостон са 104:92 у шестом мечу доигравања и укупним резултатом 4:2 обезбедили даљи пласман. У четвртфиналу ривал им је Кливленд који је са 4:0 био бољи од Детроита.

Атланту је до брејка у Бостону предводио Милсап са 17 постигнутих поена, уз то је забележио осам скокова, четири блокаде и две асистенције. Њега су пратили Бејзмур и Хорфорд са по 15 поена, а Корвер је забележио учинак од 14 кошева.

Најбиљи играч утакмице био је Ајзеа Томас који је забележио 25 поена и 10 асистенција, али то није помогло Бостону да избори мајсторицу. Крудер је постигао 15 поена и имао шест скокова, док су Јеребко и Смарт постигли по 13 поена.

Атланта је на полувремену имала осам поена предности, да би трећу деоницу добили са 39:26, уз 74 одсто погођених шутева, те су тако дошли надомак пласмана у полуфинале. Бостон је у финиши само успео да ублажи пораз, али не и да избегне елиминацију.

"Добро је да смо их напокон победили. Осећај је сјајан", рекао је кошаркаш Атланте Джеф Тиг, који је био у тиму и 2012. године када је његова екипа елиминисана у првој рунди плеј-офа Нба лиге од Бостона.

Његов саиграч, Ал Хорфорд оценио је да је његов тим ове сезоне већ научио да против Бостона било каква предност није сигурна. ;

"За нас је добар почетак треће четвртине био веома битан. Желели смо само да имамо нападачки менталитет, да настављамо да напдамо из напада у напад", рекао је Хорфорд.