Убедљив пораз Звезде у Загребу пред четвртфинале Евролиге

Цедевита – Црвена звезда 83:62 (крај). Црвена звезда је већ раније обезбедила пласман у четвртфинале Евролиге, па пораз у Загребу црвено-белима може доћи само као добра опомена пред мечеве са ЦСКА. Меч решен већ у првој четвртини, Цедевита до краја одржавала предност. Звзеда наредни меч игра у уторак у Москви.

Кошаркаши Црвене звезде изгубили су у Загребу од Цедевите са 62:83 (12:29, 19:23, 14:16, 17:15), у утакмици последњег, 14. кола Групе Е у Топ 16 фази Евролиге.

Утакмица није имала већи резултатски значај, пошто је Звезда већ обезбедила пласман у четвртфинале Евролиге, а Цедевита нема шансе за пролаз.

Најефикаснији у екипи Звезде био је Владимир Штимац са 18 поена уз 11 скокова, а 11 поена постигао је Таренс Кинси. Маик Цирбес додао је десет, а Марко Симоновић шест поена. У тим Звезде се после вишемесечне паузе вратио капитен Лука Митровић и постигао је три поена уз четири скока.

У београдском тиму није било Квинсија Милера.

Цедевиту је до победе предводио Џејкоб Пулен са 22 поена, а по 12 су постигли Миро Билан и Лука Жорић.

Цедевита је од почетка повела и како је утакмица одмицала увећавала је предност, пре свега преко Џејкоба Пулена. Загребачки тим је у другој четвртини имао и 25 поена предности, а полувреме је завршио вођством од 52:31.

Цедевита је до краја утакмице без већих проблема држала 20 поена предности и нанела Звезди трећи узастопни пораз у Групи Е.

Звезда је такмичење у Топ 16 фази завршила скором од по седам победа и пораза, а Цедевита са четири победе и десет пораза.

Дуел у "Драженовом дому" имао је увертиру, пошто је око стотину навијача Црвене звезде ухапшено у Загребу у току дана.

Хрватски навијачи узвикивали су "Убиј Србина" током меча, а повици су се чули након што се догодио инцидент у делу хале где су смештени навијачи Црвене звезде, када је дошло до мањег сукоба са обезбеђењем.

Такмичење у четвртфиналу Звезда ће почети 12. априла у Москви против ЦСКА.

Овако је протекао меч:

20.47 - Крај, Цедевита - Црвена звезда 83:62.

Нису успели црвено-бели да се мотивишу за добру партију у последњем колу топ 16 фазе Евролиге, па су домаћи забележили лаку победу.

Пулен најефикаснији на мечу са 22 поена, Жорић и Билан псостигли су по 12. У пораженој екипи најбољи је био Владимир Штимац са 18 поена и 11 скокова.

20.36 - Још пет минута остало је до краја меча, чини се да је у Загребу одавно већ све резултатски решено - Цедевита води 75:52.

20.26 - Ништа драматично није се догодило у трећој деоници, Цедевита и даље убедљиво води - 68:45.

20.12 - Средина игре у трећој деоници, Цедевита одржава високу предност - 57:35.

20.03 - Настављен је меч у Загребу.

19.47 - Полувреме, Цедевита - Црвена звезда 52:31.

Лоша игра Звезде у првом полувремену, како у одбрани тако и у нападу, па домаћи имају убедљиву предност.

Пулен је постигао 16 поена, Билан девет, на другој страни најефикаснији Штимац са девет поена, Симоновић има шест.

19.37 - Средина игре у другој четвртини, Цедевита води са 41:23.

Имали су домаћи и 25 поена предности, Симоновић са две тројке враћа црвено-беле у игру, бар делимично.

19.23 - Одлична игра Цедевите у првој четвртини, па Загрепчани воде са 29:12.

Чак 11 поена постигао је Џејкоб Пулен, од чега три тројке, на другој страни Цирбес најефикаснији са четири постигнута поена.

19.10 - Тројком Гордића, Цедевита на средини прве четвртине води са 14:7.