Тео и Крле "уништили" Бајерн

ЦСКА у Минхену убедшиво савладао Бајерн 86:61. "Армејце" је до нове победе предводио Теодосић са 24 поена, пет асистенција и скокова, Ненад Крстић забележио је 14, а Владимир Мицов четири поена. Олимпијакос је славио у Пиреју над Уникахом 73:55. Реал у последњем минуту срушио отпор Макабија.

Кошаркаши ЦСКА из Москве победили су у Минхену Бајерн са 86:61 (23:14, 17:9, 22;20, 24:18), док је Олимпијакос савладао Уникаху са 73:55 (17:17, 20:14, 18:10, 18:14), у утакмицама петог кола Топ 16 фазе Евролиге.

Московљани су петој утакмици Групе Ф друге фазе такмичења забележили четврту победу и тако дошли надомак пласмана у четвртину финала. ЦСКА је до победе предводио Милош Теодосић са 24 поена уз по пет асистенција и скокова, Виктор Кријапа постигао је 16, док је Ненад Крстић забележио 14, а Владимир Мицов четири.

Бољи од осталих у екипи Светислава Пешића био је Дилејни са 16 поена, а Борис Савовић је за 11 минута проведених на паркету убацио два.

ЦСКА је од самог почетка меча кренуо офанзивно, те су у завршници прве четвртине имали двоцифрену предност, коју су очували до краја меча.

Олимпијакос је у Пиреју дошао до врло важне победе над директним конкурентом за пласман у наредну фазу, док је Армани у Милану после велике борбе заслужено славио против Фенербахчеа (90:85).

Актуелног првака Евролиге је до победе над Уникахом предводио Јоргос Принтезис са 16 поена и шест скокова, док је Брајант Данстон постигао 12. Једини двоцифрени у екипи Уникахе био је Ник Кејнер Медли са 11 поена и осам скокова, а српски кошаркаш Владимир Штимац је за 21 минут на паркету постигао осам поена уз 14 скокова и једну асистенцију.

Олимпијакос је тако после пет утакмица на четвртом месту у Групи Е са скором од три тријуфма и два пораза, док је Уникаха пета са две победе из пет мечева.

Најнеизвеснија утакмица одиграна је у Мадриду, где је домаћи Реал тек у последњем минуту срушио отпор Макабија из Тел Авива и нанео му први пораз у Топ 16 фази (74:68).