Сан Антонио гази редом

Сан Антонио савладао Јуту и дошао до шесте узастопне победе. Вашингтон декласирао Мајами, Грег Оден одиграо прву утакмицу од 5. децембра 2009. године.

У наставку првенства америчке професионалне кошаркашке лиге (НБА) најуспешнији тим Западне конференције Сан Антонио савладао је Јуту са 109:105.

До шесте узастопне, а укупно 31. победе у шампионату "мамузе" је предводио француски ас Тони Паркер са 25 кошева и девет асистенција, док су по 15 поена додали Кави Леонард, Тим Данкан и Марко Белинели.

У екипи Јуте Енес Кантер био је најефикаснији са 25 поена и 11 скокова, 19 поена и 12 скокова додао је Дерик Фејворс, а Треј Берк 17 поена и 11 асистенција.

Кошаркаши Вашингтона победили су на свом терену Мајами са 114:97, а у тој утакмици играч актуелног шампиона НБА лиге Грег Оден вратио се на терен први пут после више од четири године због повреда.

Вашингтон је током утакмице имао 34 поена предности, али је у четвртој четвртини Мајами успео да смањи заостатак на девет поена, али шампион НБА лиге није успео више од тога.

У екипи Вашингтона седморица играча постигли су двоцифрени број поена, а најефикаснији је био Џон Вол са 25 поена, док су Бредли Бил и Нене додали по 19.

Кошаркаш Мајамија Грег Оден одиграо је прву утакмицу од 5. децембра 2009. године. У игри је био девет минута и постигао шест поена. Он се последњих година мучио с повредама колена.

У екипи Мајамија, која је претрпела трећи узастопни пораз, Крис Бош био је најефикаснији са 26 поена, док је Леброн Џејмс постигао 25 поена и имао осам скокова и седам асистенција, али и четири изгубљене лопте.

Чикаго је као гост, после три продужетка, победио Орландо са 128:125 и нанео му девети узастопни пораз. Чикаго је имао 15 поена заостатка, али је успео да оствари девету победу у последњих 12 утакмица.

Жоаким Ноа био је најбољи у екипи Булса са 26 поена, 19 скокова и шест асистенција, Карлос Бузер додао је 23, а Џими Батлер 21 поен. Он је играо 60 минута, што је нови рекорд клуба, и блокирао шут Глена Дејвиса 1,5 секунди пре краја утакмице - за победу. Добре партије у пораженом тиму пружили су Виктор Оладипо са 35 и Џамир Нелсон са 31 поеном, уз 10 асистенција.

Кошаркаши Мемфиса победили су Милвоки са 82:77 и забележили четврту узастопну победу, девету у последњих 13 утакмица. Гризлиси су серијом од 12:0 у завршници дошли до победе. Током те серије осам поена постигао је Џејмс Џонсон, који је прошлог месеца дошао у екипу из Развојне лиге. Он је утакмицу завршио са 15 поена, колико је постигао и Мајкл Конли. У екипи Милвокија, која је претрпела седми узастопни пораз, Брендон Најт био је најефикаснији са 27 поена. Српски кошаркаш Мирослав Радуљица играо је скоро пет минута и постигао један поен.

Лос Анђелес Клиперси победили су Далас са 129:127 и остварили четврту узастопну победу, Денвер је победио Голден стејт са 123:116, а за поражени тим није играо српски кошаркаш Немања Недовић.

Портланд је победио Кливленд са 108:96, Хјустон Њу Орлеанс са 103:100 и нанео му седми узастопни пораз, а Феникс Лос Анђелес Лејкерсе са 121:114.

Сакраменто је победио Минесоту са 111:108 и остварио четврту победу у последњих пет утакмица, Филаделфија је победила Шарлот са 95:92, док је Бостон победио Торонто са 88:83 и прекинуо низ од девет узастопних пораза.