Победа Звезде у Виторији

Лаборал - Црвена звезда 63:73 (крај). После два узастопна пораза, Црвена звезда је у Виторији савладала Лаборал 73:63 (25:15, 6:17, 23:19, 19:12), у 4. колу Д групе Евролиге. То је прва победа црвено-белих у досадашњем делу такмичења, којом је задржала шансе за пласман у Топ 16.

Кошаркаши Црвене звезде остварили су блиставу победу у Виторији, где су одличном игром током целе утакмице савладали фаворизовану екипу домаћег Лаборала са 73:63, у 4. колу Д групе Евролиге.

Првом евролигашком победом ове сезоне, уједно првом у елитној конкуренцији после 13 година, црвено-бели су задржали шансе да се пласирају у Топ 16 фазу.

Изабраници Дејана Радоњића смогли су снаге да после несрећног пораза од Панатинаикоса, као и од Будућности у Јадранској лиги, мобилишу редове и покажу се у пуном сјају. Лоше су одиграли само другу четвртину, у осталим деловима сусрета потпуно су доминирали против екипе шпанског представника.

Црвена звезда је одлично отворила меч, стекла 10 поена предности и полако, али умешно градила драгоцен успех, без обзира што је домаћин запретио преокретом у другој четвртини. Остатак утакмице протекао је у заиста одличној, зрелој игри српског тима, који је потпуно надвисио домаћина у свим елементима.

До вредног тријумфа црвено-беле су предводили Демаркус Нелсон са 22 и Блејк Шилб са 18 поена, док је у редовима домаћина најефикаснији био Милко Бјелица са 14.

Пре утакмице навијачи у Виторији поздравили су бившег капитена Црвене звезде и некадашњег кошаркаша Лаборала, Игора Ракочевића, уз транспарент "Рако вечна легенда".

Велико изненађење приредио је дебитант у Евролиги, Локомотива Кубан, која је у Атини савладала Панатиникос (72:69), Макаби је однео бодове из Литваније, док је Реал мадрид био убедљив на гостовању француском Стразбуру.

Вечерашњи резултати 4. кола:

Б група:
Бамберг - Армани 62:76 (18:20, 15:23, 18:13, 11:20)Ж
Ефес - Жалгирис 72:61 (27:27, 11:11, 13:11, 21:12)
Стразбур - Реал Мадрид 66:85 (17:22, 14:24, 14:25, 21:14)
Табела: Реал Мадрид 4-0, Ефес 3-1, Бамберг и Армани 2-2, Стразбур 0-4.

Д група:
Лаборал - Црвена звезда 63:73 (15:25, 17:6, 19:23, 12:19)
Лијетувос Ритас - Макаби 74:76 (18:26, 15:19, 22.14, 19:17)
Панатинаикос - Локомотива Кубан 69:72 (12:17, 19:19, 10:17, 28:19)
Табела: Макаби и Локомотива Кубан 3-1, Панатинаикос и Лаборал 2-2, Црвена звезда и Лијетувос Ритас 1-3.

Сутра играју Барселона - ЦСКА Москва, Нантер - Будивељник, Партизан - Фенербахче (А група), Зелена Гора - Галатасарај, Бајерн Минхен - Уникаха и Сијена - Олимпијакос (Ц).

21.22 - Фантастичном игром у последњој четвртини црвено-бели су дошли до прве победе у групи Д Евролиге док је Лаборал претрпео други пораз. Јунак утакмице Демаркус Нелсон са 22 поена, Блејк Шилб 18.

21.52 - Звезда је поправила утисак у трећој деоници. Углавном је јурила минималну предност Лаборала али је пред крај успела да дође и до новог вођстав у мечу 54:51.

21.16 - Катастофала четвртина за црвено-беле. Звезда је очајном игром у нападу успела да прокоцка предност стечену у првој четвртини, постигавши у овој деоници само 6 поена. Шпански тим одлази на одмор са поеном предности 32:31. Нашој екипи досуђене две техничке грешке.

20.51 - Црвено бели су сјајно отворили утакмицу. 25:15 води Звезда после прве четвртине. Демаркус Нелсон 8 поена.

20.32 - Црвено-бели започели меч са петорком Катић, Митровић, Шилб, Нелсон и Лазић.

20.30 - Навијачи Лаборала громогласно поздравили легенду оба клуба Игора Ракочевића који са трибина прати утакмицу.