Незадржива Индијана

У наставку првенства америчке професионалне кошаркашке лиге одиграно је десет утакмица. Кошаркаши Индијане победили су Чикаго са 97:80 и с пет победа једина су непоражена екипа у НБА лиги. Црногорски репрезентативац Никола Вучевић, са 30 кошева и 21 скоком, бриљирао у победи Орланда над фаворизованим ЛА Клиперсима - 98:90. Немања Недовић играо нешто мање од минут и по.

Најефикаснији у екипи Индијане био је Пол Џорџ са 21 поеном, Дејвид Вест је постигао 17, уз 13 скокова, Ленс Стивенсон - 15 поена, док је Рој Хиберт постигао осам поена, а имао је и 10 скокова и пет блокада.

У екипи Чикага Дерик Роуз и Луол Денг постигли су по 17 поена.

Индијана је такмичење с пет узастопних победа последњи пут почела у сезони 1971/1972, када је освојила шампионат.

Ако победе у следећој утакмици, против Торонта, Пејсерси би могли да изједначе клупски рекорд од шест узастопних победа на почетку сезоне.

Прошле ноћи је Сан Антонио на свом терену победио Феникс са 99:96 и остварио четврту победу у лиги. Најзаслужнији за победу био је Тони Паркер са 15 од последњих 16 поена Спарса. Он је утакмицу завршио са 20 поена, Дени Грин са 19, а Тим Данкан са 17 поена.

Најефикаснији у пораженом тиму био је Маркиф Морис са 23 поена и 12 скокова.

Кошаркаши Голден стејта као гости су победили Минесоту са 106:93 и забележили четврту победу у лиги. Клеј Томпсон предводио је Вориорсе до победе од 30 поена, Дејвид Ли је постигао 22 поена уз 15 скокова, а Андре Игуодала 20 поена.

Репрезентативац Србије Немања Недовић играо је нешто мање од минут и по, и није се уписао међу стрелце.

У екипи Минесоте најефикаснији је био Кевин Лав са 25 поена и 16 скокова, Кевин Мартин је постигао 23, а бивши кошаркаш Партизана Никола Пековић 10 поена, уз седам скокова.

Кошаркаши Милвокија победили су Кливленд са 109:104, а за победнички тим није играо српски кошаркаш Мирослав Радуљица, док је Бостон победио Јуту са 97:87.

Орландо је победио Лос Анђелес Клиперсе са 98:90, уз 30 поена Николе Вучевића.

Вучевић је после сјајне игре током целог меча, сачувао нерве у кључним тренуцима и убацио шест везаних бацања у последњем минуту за потврду победе.

Орландо је од старта играо одлично, стигао до двоцифрене предности у другој четвртини и затим стекао предност од 17 кошева почетком другог полувремена, али је ривалу дозволио да серијом 25-5 преокрене. Меч је ушао у узбудљив финиш, али је Вучевић бриљантном игром у последњих 70 секунди матирао победника.

Шарлот је победио Торонто са 92:90, а Вашингтон Филаделфију са 116:102 и тако забележио прву победу у сезони.

Кошаркаши Њу Орлеанса победили су Мемфис са 99:84, а Оклахома је била боља од Даласа - 107:93.