Барса, ипак, боља од Партизана

Кошаркаши Партизана су у првом колу Евролиге поражени од Барселоне резултатом 67:60. Традиционално узбудљив меч Евролиге, између једног од најбољих тимова Европе и једног од којег се очекивало чудо, које се овог пута није догодило. У другом колу црно-бели играју против француског Нантера.

Шампион Србије претрпео је частан пораз, јер је већим делом утакмице одлично парирао фаворизованом противнику. Милосављевић, Вестерман, Ловерњ и Богдановић предводили су млади састав црно-белих, тако да је далеко искуснија Барселона морала да се потруди док није потпуно срушила отпор гостију. Партизан је поражен, што се и очекивало, али је заслужио честитке за сасвим солидну партију, посебно у одбрани, против једног од главних претендената за европску титулу ове сезоне.

У тиму црно-белих најефикаснији су били Милосављевић са 15, Вестерман са 10 и Ловерњ са девет поена, док су Барселону предводили Папаниколау и Томић са по 13 и Уертас са 10 поена.

Црно-бели су одлично почели у Блауграни и поенима Дејана Муслија, Жофреа Ловерња и Леа Вестермана повео са 9:5. Три минута пре краја тог дела игре, Партизан је, после поена Богдана Богдановића, имао три поена предности, а на први одмор се отишло резултатом 17:18.

И у другој четвртини виђена је иста слика на паркету, играло се кош за кош, да би на половини те деонице на семафору писало 23:23. Након тога Вестерман је погодио за три поена (23:26) да би потом уследила два минута слабе игре оба тима.

Серију промашаја прекинуо је Костас Папаниколау тројком два минута и 20 секунди пре краја првог полувремена. До краја тог дела игре виђен је још само један кош који је постигао Марселињо Уертас за коначан резултат првог полувремена - 28:26.

Трећу деоницу тројком је "отворио" Папаниколау и одвео Барселону на плус пет. Међутим, већ у наредном нападу Вестерман је одговорио на исти начин, добрим шутом за три поена.

Екипе су након тога, као и у првом полувремену, наставиле да се муче у нападу и нису успевале да остваре већу предност све до три минута пре краја треће деонице, када је Барселона серијом од 6:0 поново стекла пет поена предности.

Истом разликом ушло се и у последњу четвртину, а након тројке Хуана Карлоса Навара Барселона је повела са осам поена разлике, што је до тада била и највећа предност неке екипе.

Партизан је у тим тренуцима у нападу играо лоше, везао је неколико грешака, што је Барселона искористила. Тројком Џоија Дорсија пет минута пре краја меча, Барселона је први пут дошла до двоцифрене предности (56:46).

Капитен црно-белих Милосављевић је три минута пре краја меча везао две тројке, па је Партизан пришао на пет поена разлике, али није успео и да резултат потпуно преокрене.

Наредну евролигашку утакмицу Партизан игра против француског Нантера.

Ток меча:

22.40 - Крај утакмице. Барселона је савладала Партизан са 67:60.

22.36 - Последњи минут. Барса води са 62:58

22.27 - Пет минута до краја меча. Црно-бели имају проблема у нападу. Барса то користи и води са 10 разлике, 56:46.

22.16 - Крај трећег периода игре. Барселона против Партизана води са 45:40.

21.54 - Почело је друго полувреме у Барселони.

21.40 - Полувреме. Барселона против Партизана води са 28:26.

21.17 - Крај прве четвртине, црно-бели воде са 18:17.

21.00 - Почео меч у Барселони.

Резултати утакмица првог кола Евролиге:

А група:
Будивељник - Фенербахче 84:102 (15:18, 28:23, 34:30, 7:31)
Нантер - ЦСКА Москва 59:62 (21:11, 14:17, 13:22, 11:12)
Барселона - Партизан 67:60 (17:18, 11:8, 17:14, 22:20)

Б група:
Ефес - Армани Милано 87:67 (25:17, 17:18, 24:17, 21:15)
Одиграно у среду: Бамберг - Стразбур 84:70.
Петак: Жалгирис - Реал Мадрид.

Ц група:
Одиграно у среду: Сијена - Галатасарај 75:84
Петак: Зелена Гора - Бајерн Минхен и Олимпијакос - Уникаха.

Д група:
Црвена звезда - Локомотива Кубањ 84:87 (20:30, 22:8, 17:20, 25:29)
Лијетувос Ритас - Панатинаикос 84:83 у продужетку (25:25, 17:17, 17:18, 15:14 - 10:9)
Каха Лаборал - Макаби 84:80 (24:18, 24:20, 14:23, 22:19)