МЕЛОдрама у Њујорку

Кармело Ентони феноменалан у победи Никса над Булсима. Мело је убацио 43 поена, од чега 17 у последњих 17 минута. Ентони је убацио тројку за продужетак и још једну којом је донео победу Њујорку. Никс - Булс 100:99.

Булси и Никси могли би се састати већ у првом колу плеј-офа НБА лиге, па ће утакмица коју је Њујорк добио после силних преокрета, грубих фаулова и сјајне представе Кармела Ентонија представљати одличан увод у почетак доигравања.

Мело је био феноменалан, али је на другој страни сјајан био Дерек Роуз који је убацио 29 поена у првој утакмици после паузе, што се осетило и у последњој четвртини и у продужецима када је погодио свега три шута од 12 покушаја.

У последњи минут регуларног дела утакмице, Булси су ушли са три поена разлике, али су Роуз у Луол Денг промашили четири слободна бацања, а Ентони је погодио тројку, доводећи публику у Медисон сквер гардену до лудила. Одмах затим, Роуз је промашио и утакмица је ушла у продужетке.

Никси су већ на почетку изненадили Чикаго пошто су направили чак 21 поен разлике, али Булси нису одустајали па су, коначно, дошли до изједначења у трећој четвртини. Одмах затим, Булси су направили десет поена разлике.