Анголи победа након продужетка, Пољска у наредној фази

Селекција Анголе савладала је репрезентацију Филипина са 84:81, након продужетка у трећем мечу Групе Д. Пољска је победила Обалу Слоноваче са 80:63 у дуелу у Групи А на Светском првенству у Кини.

Ангола је уписала прву победу на турниру савладавши Филипине након продужетка.

Тим са афричког континента већим делом меча контролисао је резултат, али је последња четвртина припала Филипинцима резултатом 27:17, па су се играли додатних пет минута.

Меч су обележили јако лоши проценти шута обе екипе (40 Ангола и 33 Филипини), а у продужетку Ангола је била боља резултатом 11:8.

Најефикаснији у победи били су Жоаким са 20 и Мур и Мореира са по 12 постигнутих поена.

Филипине је предводио Блеч са 23 поена, док је 17 додао Перез.

Филипини такмичење завршавају без иједне победе, а Ангола ће са једном победом бити трећа у Групи Д.

Пољска је без већих потешкоћа савладала селекцију Обале Слоноваче са 80:63 и изборила пласман у наредну фазу такмичења.

Најефикаснији у победничкој екипи били су Вачински са 16 и Кулиг са 14 постигнутих поена, док су се у редовима Обале Слоноваче истакли Абу са 23 и Томпсон са 18 поена.

Пољска је уписала и трећу победу у исто толико утакмица у Групи А, док Обала Слоноваче турнир завршава без победе.