Кина убедљива на премијери, Пољска боља од Венецуеле

Домаћин Светског шампионата, селекција Кине, савладала је у првом колу Групе А екипу Обале Слоноваче са 70:55. У истој групи, Пољска боља од Венецуеле 80:69.

У велелепној дворани у Пекингу, Кина се мучила против "Слонова" у првом полувремену, али је у другом додала гас и обезбедила убедљив тријумф – 70:55.

Прво полувреме завршено је нерешеним резултатом 29:29, да би Кинези у наставку појачали одбрану, док је у нападу прорадио некадашњи НБА играч Ји Ђијанлијан.

Ђијанлијан предводио је домаћу екипу до победе са 19 постигнутих поена, Гоу је додао 17, а Џоу 12. У тиму Обале Слоноваче Гај Лендри Еди постигао је десет.

У другој утакмици Групе А, Пољска је савладала Венецуелу 80:69.

Михал Соколовски предводио је Пољаке са 16 поена, Матеуш Понитка додао је 15, а Адам Вачински 12. На другој страни Педро Чурио је дао 15, а Педро Колменарес 14 поена.

У другом колу, у понедељак, састају се Кина – Пољска и Венецуела – Обала Слоноваче.