Железничар намучио Звезду, али су бодови остали у Београду

Фудбалери Црвене звезде победили су Железничар резултатом 2:1 у првом мечу десетог кола Суперлиге Србије.

Звезда је током читавог меча била бољи ривал, али се намучила да сломи отпор мотивисаног ривала који је оставио више него добар учинак на стадиону "Рајко Митић".

Одолевали су гости све до 33. минута и нису дозволили Звезди велики број изгледних прилика, али су поклекли после корнера који је изборио Милсон.

Тими Елшник је центрирао, а Вања Дркушић је био стрелац након нешто лошије реакције одбране гостију.

У наставку је Звезда имала посед и иницијативу, али је изостајао други гол који би решио питање победника. Покушавали су махом играчи Звезде са дистанце у наставку, али је некадашњи голман црвено-белих Зоран Поповић био веома фокусиран.

Са друге стране, у јеку Звездине потраге за другим голом, Глазер је непотребно изашао на једну лопту до које није стигао, те је небрањену мрежу без већих проблема погодио Франсис Езе у 60. минуту. Глазер се том приликом и повредио, због чега је напустио терен и довео у питање свој наступ у Милану у уторак.

Убацио је тада Владан Милојевић на терен Шерифа Ендиаја и Немању Радоњића и заиграо са два шпица, што му се нешто касније и исплатило.

У 69. минуту је Ендиај имао велику прилику, али је Поповић одлично реаговао и спасио гол. Међутим, само минут касније је Лука Илић постигао погодак после продора Радоњића и одбијене лопте.

До краја се Железничар отворио, али Звезда није искористила једну од многих добрих шанси, због чега је резултат остао непромењен.

У наредном колу Звезда гостује код ИМТ-а, док ће Железничар дочекати Младост.