Станковић: Играње за Србију остварење сна, припремамо се у миру за меч са Албанијом
Фудбалски репрезентативац Србије Александар Станковић изјавио је да му се остварио сан да наступи за А селекцију и додао да се његов тим у миру припрема за дуел са Албанијом.
Фудбалери Србије почели су у понедељак припреме за мечеве против Албаније и Андоре у групи К квалификација за Светско првенство 2026. Србија ће 11. октобра у Лесковцу дочекати Албанију, а три дана касније гостоваће Андори.
Александар Станковић, син српског тренера Дејана Станковића, прошао је омладинске селекције Србије, али још није дебитовао за А тим. Он је тренутно члан Клуб Брижа.
"Почео сам са У-15 селекцијом и од тада сам стално маштао о А репрезентацији. Сада сам ту. Не могу да вам опишем како се осећам, то је испуњење сна", рекао је Станковић, пренео је званични сајт ФСС-а.
Он је нагласио да је мотивисан када игра за Србију.
"Кад играм за Србију, увек сам мотивисан на максимуму. Ја се свуда представљам као Србин. Јесте, имао сам више пута понуду да играм за Италију, али је одговор увек био исти. Моја породица је из Србије, ја се осећам потпуно као Србин. Само је једна репрезентација за коју желим да играм", истакао је Станковић.
Српски фудбалер је рекао да је једва чекао да ради на припреми утакмице против Албаније.
"Расте тензија, као и пред сваку утакмицу. Припремамо се у миру, полако спремамо меч. Искрено, не познајем баш све играче Албаније, али ових дана радимо детаљно на анализи противника", додао је Станковић.
Прво место на табели квалификационе групе К држи Енглеска са 15 бодова, Албанија има осам, а Србија седам са одиграном утакмицом мање. Летонија је четврта са четири, док је Андора последња без бодова.
Пласман на Мундијал обезбедиће само најбоља репрезентација из групе, док ће другопласирана селекција играти у баражу.
Коментари