Атлетико после преокрета бољи од Леганеса, петарда Барселоне против Севиље

Фудбалери Атлетико Мадрида савладали су Леганес 3:1 у утакмици 10. кола шпанске Примере. Барселона је од Севиље била боља са убедљивих 5:1.

"Јорганџије" су на "Метрополитану" до победе дошли после преокрета.

Домаћин је водио од 34. минута када је Јана Облака матирао Камерунац Ајван Неју и шокирао навијаче у престоници Шпаније.

Од овог тренутка тим Дијега Симеонеа преузео је потпуну иницијативу што му је и донело преокрет у размаку од 12 минута.

Чекао је Атлетико дуго на погодак поред константних напада на гол који је чувао Марко Дмитровић. Тек у 69. Норвежанин Александер Серлот успео је да изједначи на 1:1, да би преокрет мадриђанима донео Антоан Гризман у 81. минуту.

У 96. минуту је Серлот имао зицер да стави тачку на цео меч, али су му се испречили српски фудбалери. Прво је Дмитровић одбранио његов ударац, а потом је поновни покушај са гол-линије избацио Настасић.

Серлот се ипак у деветом минуту надокнаде поново уписује у стрелце и поставља коначних 3:1.

За екипу Леганеса, четав меч одиграли су Марко Дмитровић и Матија Настасић.

Петарда Барселоне против Севиље

Фудбалери Барселоне рутински су савладали ривала.

Мрежу гостију начео је Левандовски у 24. минуту са беле тачке, да би само четири минута касније Педри на асистенцију Јамала повисио на 2:0.

Левандовски је други пут на мечу мрежу Ниланда затресао у 39. минуту после којег није било промена све до 82.

Пабло Торе је у 76. минуту заменио Јамала, шест минута касније постигао је први, а у 88. минуту и последњи, пети гол за Барсу на мечу.

Идумбо се у 87. постарао да Севиља дође до поготка.