Наполи бољи од Емполија, Фјорентина декласирала Лече

Фудбалери Наполија победили су у гостима Емполи резултатом 1:0, у осмом колу Серије А. Аталанта је у гостима надиграла Венецију 2:0, док је Фјорентина са 6:0 декласирала Лече.

Стрелац јединог гола на утакмици био је Хвича Кварачелија из пенала у 63. минуту.

Фудбалери Наполија су задржали прво место на табели Серије А са 19 бодова, док је Емполи на 11. месту са 10.

Шест голова у мрежи Лечеа

Фудбалери Фјорентине уписали су изузетно убедљиву победу савладавши Лече у гостима са 6:0.

Питање победника било је решено већ у првих 45 минута. Каталди је у 20. минуту постигао први гол за госте из Фиренце, Колпани је предност повисио на 2:0 у 34. минуту, а Каталди се потом у самом финишу првог дела уписао поново у стрелце за великих 3:0.

Домаћин је у 43. минуту остао и са играчем мање јер је Гало зарадио директан црвени картон због изузетно грубог старта.

Колпани се у 54. минуту поново уписао у стрелце, Белтран је у 61. постигао свој гол, док је Париси у 72. ставио тачку на меч коначним резултатом 6:0.

Аталанта боља од Венеције

Тим из Бергама уписао је изузетно важну победу.

Аталанта је била бољи ривал од самог почетка утакмице, а то је показала и у седмом минуту када је Ретеги асистирао Пашалићу за 1:0.

До полувремена није било промене резултата иако су и једни и други имали пар добрих прилика.

По сличном рецепту, поново на старту полувремена, Матео Ретеги постигао је гол у 47. минуту за коначних 2:0.