Наполи прецртао и Комо и осигурао прво место пред репрезентативну паузу

Фудбалери Наполија победили су Комо резултатом 3:1 у утакмици седмог кола италијанске Серије А. Верона је после преокрета надиграла Венецију 2:1

Наполи се са нова три бода учврстио на првом месту на табели, на ком ће дочекати репрезентативну паузу. Комо је прекинуо низ од две победе и остао је на 10. месту.

Домаћи су повели већ у првом минуту преко Скота Мектоминеја који је искористио асистенцију Ромелуа Лукакуа.

Комо је међутим успео да изједначи у 43. минуту када је прецизан био Габријел Стрефеца.

У другом полувремену су изабраници Антонија Контеа ипак показали да су квалитетнији тим и тријумфовали су после поготка Лукакуа у 53. минуту и гола резервисте Давида Нереса у 86. минуту.

Наполи ће у следећем колу гостовати код Емполија, док ће Комо дочекати Парму.

Верона је после преокрета савладала екипу Венеције

Фудбалери Венеције повели су поготком Ористанија већ у другом минуту меча, али њихово славље није дуго трајало.

Верона је поравнала у деветом поготком Тенгштета.

Коначних 2:1 за домаћина поставио је Јоронен аутоголом у 81. минуту.