Милан близу Скудета

Победом у Бреши, росо-нери се приближили новој титули првака Италије. Једини стрелац на мечу Бразилац Робињо. Интер преокренуо против Лација, шокантни порази Наполија и Удинезеа. Јувентус пропустио победу у надокнади времена, 2:2 против Катаније.

Фудбалери Милана савладали су Брешу на гостовању (1:0) и сада имају осам бодова више од другопласираног Интера. Наполи је поразом изгубио друго место, чиме је олакшао посао росо-нерима. Стрелац јединог гола на Марио Ригамонти стадиону био је Бразилац Робињо у 82. минуту меча.

Изгледа да се фудбалери Интера полако излазе из резултатске кризе. "Неро-азури" су победили Лацио са 2:1 а поготке су постигли Снајдер и Ето.

Интер је тако престигао Наполи, који је поражен од Палерма у гостима са 2:1, и сада се налази на другој позицији на табели.

Парма је на "Фриулиу" била боља од Удинезеа са 2:0, Фиорентина је славила у Каљарију док је Ђенове била боља од Лећеа са 4:2. Од 19 часова Милан игра против Бреше, а од 21 часа снаге ће одмерити Јувентус и Катанија.

Интер је на "Ђузепе Меаца" стадиону успео да дође до невероватног преокрета и тако стигне до 20. победе у шампионату. Лоше је почело за изабранике тренера Леонарда у тренутку када је чувар мреже Жулио Цезар оборио Маура Заратеа у казненом простору.

Голман домаћих је искључен а Зарате је реализовао једанаестерац. Међутим, играче Интера овакав развој ситуације није обесхрабрио што је донело резултат већ у 40. минуту када Весли Снајдер доноси изједначење сјајним ударцем из слободног ударца.

Репрезентативац Србије Дејан Станковић изашао је због повреде у 52. минуту. Само минут након тога, Самјуел Ето након неколико лоших потеза одбране Лациа доводи Интер у предност.

Удинезе, по ко зна који пут ове сезоне, показује колико је непредвидљив. Након сјајног тријумфа у гостима у Наполију, стигао је потпуно шокантан пораз на домаћем терену од Парме. Двоструки стрелац био је Амаури.

Двоструки стрелци били су у првом плану и на "Марасију". Флоро Флорос и Паласио постигли су по два поготка за домаћу Ђенову, а за Леће је исто учинио Ди Микеле, па је екипа Ђенове стигла до 12. овосезонског тријумфа.Бошко Јанковић није се нашао у тиму Ђенове док је Ненад Томовић одиграо цео меч за Леће.

Алесио Ћерћи постигао је два гола за тријумф Фиорентине у Каљарију, а Адема Љајића није било у екипи "виоле". На „Олимпику",Рома je рано дошла до предности голом Симонеа Пероте, а ту предност над Кјевом успела је да одржи до краја сусрета.

Екипа Ћезене наставила је са сјајним играма. Овога пута поражена је Болоња а стрелци су били Гјачерини и Малонге.

Наполи као да намерно не жели да се озбиљније упусти у борбу за титулу. Након другог пораза у низу, овога пута од Палерма, Наполи ће морати добро да се потруди како би остао на позицији која следеће сезоне воде у Лигу шампиона. Иначе, стрелци за Палермо су били Балцарети и Бова.