Бајерн декласирао Леверкузен

Фудбалери минхенског Бајерна убедљиво су данас савладали екипу Бајера из Леверкузена са 5:1, па су преузели треће место на табели Бундес лиге са бодом предности над Хановером. Лидер Борусија Дортмунд савладала Фрајбург са 3:0.

Победа актуелног немачког првака за позицију која води у квалификације за Лигу шампиона изборена је након одличне игре у првом делу сусрета. Бајерн је већ на полувремену водио са 4:0, а стрелци су били Ролфс (аутогол) у 7. и Гомез у 29, 44. и 45. минуту.

До краја утакмице Дердијок је смањио предност домаћина у 62, да би коначан резултат поставио Рибери у 75. минуту.

Бајер Леверкузен је остао другопласирани, али је његов дебакл у Минхену искористила Борусија Дортмунд и сигурном победом на домаћем терену против Фрајбурга (3:0) учврстила се на челној позицији са осам бодова предности над најближим пратиоцем.