Милан ремизирао са "фењерашем"

Фудбалери Милана нису искористили реми Интера у петак да се одлепе на седам бодова предности. "Росо-нери" су у 29. колу Серије А, на свом стадиону ремизирали са последњепласираним Баријем 1:1. Голове постигли Ђерђели у 39. минуту за Бари, изједначио Касано у 82. минуту, Златан Ибрахимовић искључен. Рома славила у градском дербију,

Антонио Касано је у финишу меча спречио тешку бруку на Сан Сиру, где је голом Рудолфа Ђерђелија у 39. минуту "фењераш" Бари имао предност од 1:0. Осам минута пред крај меча, Касано је успео да постигне изједначујући погодак и тако спасе својој екипи бод.

Трагичар на овом мечу био је Златан Ибрахимовић, који је у 73. минуту, због ударања Марка Росија, зарадио црвени картон.

Милан је тако пропустио шансу да се још више одлепи другопласираном Интеру, који је у петак ремизирао са Брешом. Разлика између ова два првопласирана клуба остала је пет бодова.

Рома боља од Лација

Рома је до тријумфа над највећим ривалом дошла головима капитена Франческа Тотија. "Принц Рима" је мрежу Лација затресао у 70. и 90. минуту из пенала.

Лацио је утакмицу завршио са деветорицом фудбалера, јер је у 88. минуту искључен Стефан Раду, а два минута касније иста судбина снашла је Кристијана Ледезму.

Пораз Лација искористио је Удинезе који је убедљиво савладао домаћи Каљари са 4:0 и преузео четврто место на табели. Двоструки стрелац био је Антонио ди Натале, а по један гол дали су Алекс Санчез и Мехди Бенатија.

Екипа Фиорентине, коју тренира Синиша Михајловић, славила је на гостовању код Кјева са 1:0, а истим резултатом је домаћа Ђенова била боља од Палерма.