Челси првак Енглеске

Фудбалери Челсија освојили су титулу првака Енглеске, пошто су на свом терену у последњем колу шампионата "преслишали" Виган са 8:0 и задржали бод вишка у односу на другопласирани Манчестер јунајтеда. Арсенал је изборио директан пласман у Лигу шампиона, Тотенхем ће играти квалификације за то такмичење, a Манчестер Сити, Астон Вила и Ливерпул ће играти у Лиги Европе.

Лондонским "плавцима" то је освојио четврту титулу енглеског првака, након што је био најбољи у сезони 1954/55, 2004/05. и 2005/06. године. Тај клуб је још освојио пет трофеја ФА купа, четири Лига купа, два пехара Купа купова (1971. и 1998) и УЕФА Суперкуп (1998), а 2008. је био вицешампион Европе.

Челси је повео већ у шестом минуту преко Николе Ањелке, а на 2:0 повисио је Френк Лампард из пенала у 32. минуту. Претходно је због прекршаја искључен одбрамбени играч Вигана Гери Калдвел.

Стрелац трећег гола за домаћина био је Саломон Калу у 54. минуту, а два минута касније Ањелка је повисио на 4:0. Дидије Дрогба је у 63. минуту постигао шести гол за Челси, а пет минута касније из новог пенала потврдио је убедљиву победу.

Дрогба се није ту зауставио, па је у 80. минуту постигао и седми гол Челсија, а коначан резултат поставио је Џо Кол у 90. минуту.

Бранислав Ивановић играо је за Челси до 58. минута, када га је заменио Жулијано Белети. Други српски интернационалац у Челсију, Немања Матић у 70. минуту је ушао у игру уместо Михаела Балака.

Манчестер јунајтед на свом терену је савладао Стоук сити са 4:0. Стрелци за "црвене ђаволе" били су Дарен Флечер у 31, Рајан Гигс у 38, Дени Хигенботам (ауто-гол) у 54. и Парк Ђи Сунг у 84. минуту. Репрезентативац Србије Немања Видић одиграо је добро свих 90 минута за Манчестер јунајтед.

Арсенал је, као и Манчестер, славио са 4:0 против гостујућег Фулама, осигурао треће место на табели и директан пласман у Лигу шампиона следеће сезоне.