среда, 06.08.2025, 15:06 -> 15:14
Извор: Танјуг
Евертон заинтересован за Џека Грилиша фудбалера Манчестер ситија
Фудбалски клуб Евертон заинтересован је за играча Манчестер ситија Џека Грилиша, пренео је И-Ес-Пи-Ен (ЕСПН). Грилиш (29) је у Манчестер сити стигао 2021. године из Астон Виле за 100 милиона фунти. Он има уговор са "грађанима" до 30. јуна 2027. године.
Руководство Евертона контактирало је челнике Манчестер ситија у вези трансфера повременог енглеског репрезентативца у клуб из Ливерпула.
Амерички медији наводе да је Евертон предложио да Грилиш наредне сезоне игра на позајмици у клубу из Ливерпула, док руководство "грађана" инсистира на продаји играча, али није одбацило могућност привременог решења. Менаџер Манчестер ситија Пеп Гвардиола не рачуна на Грилиша у наредној сезони.
Грилиш је за "грађане" укупно одиграо 157 утакмица и постигао је 17 голова, а са овим клубом освојио је седам трофеја.
За репрезентацију Енглеске наступио је на 39 мечева и четири пута се уписао у листу стрелаца.
Коментари