Победе Бодеа и Галатасараја на отварању трећег кола Лиге Европе

Фудбалери Боде Глимта победили су као гости Брагу резултатом 2:1 у трећем колу Лиге Европе.

Гостујући тим је повео у 53. минуту голом Хакона Евјена, а Сикоу Нијакате је донео изједначење у 64. Боде је до победе дошао у 90+4. минуту поготком Виладса Нилсена.

Брага је од 67. минута играла са десет фудбалера, пошто је српски судија Ненад Минаковић дао други жути картон Нијакатеу.

Шампион Норвешке се налази на другом месту на табели ЛЕ са седам бодова, док је Брага на 20. позицији са три.

Фудбалери Галатасараја победили су на домаћем терену Елфсборг резултатом 4:3.

Стрелци за првака Турске постигли су Мауро Икарди у 28, Исак Петерсон (аутогол) у 39, Барис Алпер Јилмаз у 44. и Јунус Акгун у 83. минуту.

Голове за Елфсборг постигли су Никлас Хулт у 52, Мајкл Баиду из пенала у 65. и Јохан Ларсон у 90+2. минуту.

Галатасарај је први на табели ЛЕ са седам бодова, док је Елфсборг на 16. месту са три.