Хет-трик Месија у победи Аргентине против Боливије, Бразил надиграо Перу

Фудбалска репрезентација Аргентине победила је у Буенос Ајресу селекцију Боливије резултатом 6:0 у мечу 10. кола јужноамеричких квалификација за Светско првенство 2026. године. На овом мечу бриљирао је капитен Аргентине Лионел Меси, који је постигао три гола и имао је две асистенције.

Аргентинци су од самог старта меча преузели иницијативу, преузели вођство и водили меч ка убедљивој победи, а одличном игром предводио их је Лионел Меси.

Меси се уписао у стрелце у 19, 84. и 86. минуту. По једном у листу стрелаца уписали су се Лаутаро Мартинез у 43, Хулијан Алварез у 45+3. и Тијаго Алмада у 69. минуту.

Фудбалери Бразила савладали су у Бразилији селекцију Перуа резултатом 4:0. Два гола за Бразил постигао је Рафиња. Он је оба гола постигао из пенала у 38. и 54. минуту. По један погодак су дали Андреас Переира у 71. и Луиз Енрике у 74. минуту.

Селекција Парагваја је на свом терену победила Венецуелу 2:1, Колумбија је савладала Чиле 4:0, док су Уругвај и Еквадор одиграли без голова.

Прво место на табели држи Аргентина са 22 бода, док је Колумбија друга са 19.