Црна Гора изгубила од Велса, Словенија боља од Казахстана у Лиги нација

Фудбалери Велса победили су у Подгорици селекцију Црне Горе резултатом 2:1 у утакмици другог кола групе Б4 Лиге нација, док је Словенија на свом терену рутински надиграла Казахстан са 3:0 и уписала први тријумф у групи Б3.

Црна Гора изгубила од Велса, Словенија боља од Казахстана у Лиги нација Црна Гора изгубила од Велса, Словенија боља од Казахстана у Лиги нација

Репрезентација Црне Горе још увек је без бодова у Б Лиги нација, пошто је, након пораза на Исланду у првом колу, изгубила и у Подгорици од Велса.

Готово невероватно, Велшани су након три минута игре водили са 2:0. Већ у 38. минуту мрежу је затресао Кифер Мур, а само два минута касније као из топа је са тридесетак метара шутирао Хари Вилсон.

Дритон Цамај је преполовио предност Велса у 73. минуту, али домаћин није могао до изједначења.

Велшани су однели сва три бода из Подгорице и након две одигране утакмице имају их укупно четири.

Словенци рутински против Казахстана

Фудбалери Словеније рутински су у Љубљани надиграли Казахстан са 3:0 и забележили први тријумф у новом издању Лиге нација.

Казахстанци су у петак направили изненађење и узели бод Норвешкој на свом дебију у Б дивизији Лиге нација, али су против Словеније били потпуно немоћни.

Већ након прве половине утакмице на семафору је писало 2:0 захваљујући головима Бењамина Шешка у 23. и 28. минуту.

Нападач Словеније комплетирао је хет-трик у 63. минуту и поставио коначних 3:0.