Фудбалери Аргентине декласирали Чиле у квалификацијама за Светско првенство 2026.

Фудбалска репрезентација Аргентине победила је селекцију Чилеа резултатом 3:0, у мечу седмог кола квалификација за Светско првенство 2026. године. Аргентина је прва на табели јужноамеричке квалификационе групе, има 18 бодова, Чиле је девети са пет бодова.

Селекција Чилеа је успела да домаћинима пружи равноправан отпор само током првог полувремена, а већ од самог старта другог полувремена почео је њихов суноврат.

Светски шампиони су повели у 48. минуту голом Алексиса Мекалистера, предност је дуплирао Хулијан Алварез у 84.

Коначан резултат на утакмици поставио је Пауло Дибала у 90+1. минуту.

Фудбалери Боливије победили су Венецуелу резултатом 4:0, у мечу седмог кола квалификација за СП.

Венецуела је четврта на табели са девет бодова, Боливија је седма са шест.

Пласман на СП обезбедиће шест првопласираних репрезентација из јужноамеричких квалификација, док ће седма селекција играти у баражу.

СП 2026. године одиграће се од 11. јуна до 19. јула у САД, Канади и Мексику.