Фудбалери Барселоне декласирали Ваљадолид са 7:0

Фудбалери Барселоне, ривали Црвене звезде у Лиги шампиона, поразили су Ваљадолид резултатом 7:0 на свом терену у мечу 4. кола Ла Лиге и тако задржали максималан учинак на старту шпанског шампионата.

Иако је Барселона у меч ушла као велики фаворит, очекивао се бар мало јачи отпор гостујућег тима, повратника у Ла Лигу, али све су дилеме отклоњене већ у првом полувремену, које су домаћини добили са 3:0.

У нападу је  блистао Рафиња, троструки стрелац, који је серију отворио у 20. минуту, а потом је наставио у 64. и 72. минуту. Био је и двоструки асистент.

Роберт Левандовски је дао гол у 24. минуту и имао асистенцију, а по две асистенције уписали су Ламин Јамал и Пау Кубарси.

Жил Кунде је дао гол у 45+2. минуту, Дани Олмо у 83. а Феран Торес у 85. за потпуни дебакл повратника у Ла Лигу.

Каталонци су тренутно први у Шпанији са максималних 12 бодова после четири одигране утакмице. У наредном колу тим Хансија Флика игра локални дерби против комшија у Ђирони.

Барселона ће 6. новембра гостовати Црвеној звезди у Лиги шампиона.