Реал Мадрид уписао први тријумф у новој сезони Ла Лиге

Фудбалери Реал Мадрида уписали су прву победу у новој сезони шпанске Ла Лиге. На стадиону "Сантјаго Бернабеу" победили су Реал Ваљадолид резултатом 3:0.

Реал Мадрид је после ремија у првом колу најјачег шпанског такмичења стигао до прве победе.

Прво полувреме утакмице окончано је без голова, а мадридски тим је голом Федерика Валвердеа из слободног ударца у 50. минуту стигао до вођства. На путу до гола, лопта је погодила Јурића.

Реал је био бољи тим, али је Ваљадолид с времена на време имао стварао шансе и покушавао да савлада голмана Реала Тиба Куртоу.

Тим Карла Анчелотија је у последњих минутима меча успео да дође до убедљивије победе. Прво је Брахим Дијаз у 88. минуту повећа на 2:0, а пото је Ендрик поставио коначан резултат у шестом минуту надокнаде меча.

Пре утакмице Лука Модрић и Дани Карвахал изнели су трофеј Суперкупа Европе пред навијаче, фудбалери су поздрављени аплаузом и овацијама.

Реал Мадрид ће у наредном колу играти на гостовању код Лас Палмаса, док ће се Ваљадолид састати са Леганесом.