Никола Миленковић дебитовао за Нотингем форест, хет-трик Халанда

Српски фудбалер Никола Миленковић дебитовао је за Нотингем форест у победи 1:0 на гостовању Саутхемптону у мечу другог кола Премијер лиге које је обележио Ерлинг Халанд хет-триком у победи Манчестер Ситија над Испвичем (4:1).

Миленковић је први пут био на терену у дресу новог клуба, одиграо је цео меч и помогао је популарним "шумарима" да стигну до прве победе у сезони.

Морган Гибс-Вајт је голом у 70. минуту нанео други пораз Саутхемптону истим резултатом на старту сезоне.

Ипсвич је преко Самија Смодиша повео у 7. минуту у Манчестеру, али је шампион предвођен Халандом брзо стигао до преокрета. Халанд је у 12. минуту дао гол из пенала, у 16. на асистенцију Кевина де Брујнеа, а хет-трик је комплетирао у 88. минуту, Де Брујне је уз асистенцију дао и гол у 14. минуту.

Саша Лукић је одиграо цео меча за Фулам у победи над Лестером (2:1). Емил Смит-Роу у 18. и Алекс Ивоби у 70. су дали голове за Фулам, Виут фаес је дао гол за "лисице" у 38. минуту.

У последњој вечерашњој утакмици Арсенал је на гостовању надиграо Астон Вилу са 2:0 головима у другом полувремену.

Прво је у 67. минуту једну готово изгубљену лопту Сака стигао и вратио у шеснаестерац, а Трозар је изузетно прецизним ударцем са 12 метара довео Арсенал у вођство –са 0:1.

Само десетак минута касније поново је Сака био асистент, овога пута проиграо је Томаса Партијеа који је са 16 метара постигао коначних  0:2 за госте.

У домаћем тиму  некадашњи првотимац Црвене звезде Коста Недељковић је био у игри од 16. минута и одиграо други узастопни меч за свој тим али није успео да га сачува од пораза.