ПАОК елиминисао Борац из квалификација за Лигу шампиона

Фудбалери бањалучког Борца елиминисани су из другог кола квалификација за Лигу шампиона пошто их је грчки ПАОК и у реваншу победио са 1:0 и тако укупним резултатом 4:2 прошао даље. Борац се сада сели у треће коло квалификација за Лигу Европе где ће му ривал бити Ки Клаксвик са Фарских Острва.

Питање победника у Бањалуци решено је у 25. минуту, кад је Томас Мург спретно завршио акцију после асистенције Магомеда Оздојева. Репрезентативац Србије,

Андрија Живковић играо је за ПАОК од 61. минута, кад је заменио бугарског везисту Кирила Десподова.

Грчки тим ће у наредној рунди квалификација за Лигу шампиона играти против Малмеа, који је лако изашао на крај са Ки Клаксвиком.

Борац се сада сели у треће коло квалификација за Лигу Европе где ће му ривал бити Ки Клаксвик са Фарских Острва.

Уколико Борац елиминише Фаране обезбедиће најмање групну фазу Лиге конференција. Борац 8. августа гостује на Фарским Острвима, а реванш је 15. августа у Бањалуци.