Уругвајци после пенала елиминисали Бразил у четвртфиналу Купа Америке

Фудбалска репрезентација Уругваја пласирала се у полуфинале Купа Америке, пошто је у Лас Вегасу у четвртфиналу после бољег извођења пенала савладала Бразил укупним резултатом 4:2. У полуфиналу Купа Америке играће против Колумбије, која је јутрос у четвртфиналу савладала Панаму резултатом 5:0.

Дуел Уругваја и Бразила је после 90 минута завршен без голова, а Уругвај је меч завршио са фудбалером мање, пошто је у 74. минуту искључен Нахитан Нандез.

Фудбалери Бразила су меч одиграли без Винисијуса Жуниора, који је пропустио дуел са селекцијом Уругваја због парних жутих картона.

Голове за Уругвај са 11 метара постигли су Федерико Валверде, Родриго Бетанкур, Ђорђан де Араскаета и Мануел Угарте, док је голман Бразила Алисон одбранио пенал Хозеу Марији Хименезу.

Стрелци за Бразил из пенала били су Габријел Мартинели и Андреас Переира. Голман Уругваја Серхио Рочет одбранио је ударац Едера Милитаа са 11 метара, док је Даглас Луиз погодио стативу.

Селектор фудбалске репрезентације Уругваја Марсело Бијелса био је задовољан игром свог тима и истакао да су играчи победили захваљујући одличном карактеру јер су били врло смирени приликом извођења пенала.

Фудбалери Уругваја ће у полуфиналу Купа Америке играти против Колумбије, која је јутрос у четвртфиналу у Глендејлу савладала Панаму резултатом 5:0.

Голове за Колумбију постигли су Џон Кордоба у осмом, Хамес Родригез у 15, Луис Дијаз у 41, Ричард Риос у 70. и Мигел Борха из пенала у четвртом минуту надокнаде времена.

Утакмица између Уругваја и Колумбије биће одиграна 11. јула у Шарлоту. Прво полуфинале Купа Америке на програму је 10. јула у Њу Џерсију, а састаће се Аргентина и Канада.