Фудбалери Партизана победили московски Динамо бољим извођењем пенала

Фудбалери Партизана победили су московски Динамо резултатом 4:2 после извођења пенала (у регуларном току 2:2) на старту Братског купа који се до недеље игра у главном граду Русије.

Била је ово прва јача провера за изабранике Александра Станојевића после одрађених припрема у Словенији на којима су "црно-бели" одиграли само један меч и изгубили од локалног клуба Браво (1:2).

Резервиста Иван Лепски је голом у 76. минуту донео вођство домаћину. Лепски се најбоље снашао после гужве после корнера и са 12 метара је закуцао лопту под пречку. Предност домаћина је у 86. минуту дуплирао такође резервиста Вјаћеслав Грулев, и деловало је тад да ће Партизан доживети пораз.

Резервисти су ипак донели пенале Партизану у самом финишу меча. Прво је у 88. минуту Немања Николић искористио асистенцију Ксандера Северине и рутински послао лопту у мрежу ударцем са седам метара, да би у 90+1. минуту Александар Шћекић искористио катастрофалну грешку голмана домаћих и са три метра послао лопту у празну мрежу. Шћекић је затим минут пре краја утакмице феноменалном интервенцијом спасио Партизан пораза, кад је лопту избацио са гол линије у ситуацији кад је голман Александар Јовановић већ био савладан.

Уследили су пенали, у којима је бриљирао голман Партизана Јовановић који је зауставио два једанаестерца играчима Динама, Дмитрију Скопинцеву и Данилу Фомину, док су за Београђане са беле тачке стрелци били Бибарс Натхо, Марко Живковић, Немања Николић и Ђорђе Јовановић.

Партизан други меч на Братском купу игра 7. јула против московског ЦСКА. Сутра играју ОФК Београд и ЦСКА, а у суботу Динамо и ОФК Београд.