Дупла круна за Митровића и Сергеја у Саудијској Арабији

Фудбалери Ал Хилала освојили су дуплу круну у Саудијској Арабији. У финалу Купа краља савладали су Ал Наср после пенала 5:4.

Финални меч Ал Хилала и Ал Насра окончан је нерешеним резултатом 1:1 у регуларном делу, а у продужецима није било голова.

Александар Митровић довео је Ал Хилал у вођство у седмом минуту, 40. голом у сезони, а изједначио је Ајман Јахија у 88. минуту.

Ал Хилал је меч завршио са девет играча, због искључења Али Ал-Булахија и Калиду Кулибалија, а Ал Наср са 10 јер је црвени картон добио голман Давид Оспина. Поред три црвена, на утакмици је виђено чак 13 жутих картона.

Митровић је погодио и у пенал серији, а јунак меча је био марокански голман Јасин Буну, који је одбранио три пенала играчима Ал Насра - Тељешу, Али ал Хасану и Мешари ал Немеру.

Кристијано Роналдо и Ал Наср су завршили сезону без трофеја, будући да су и у Премијер лиги Саудијске Арабије били други, иза Ал Хилала. Сергеј Милинковић-Савић није играо због црвеног картона у полуфиналу.