Челси остаје у борби за Европу

Фудбалери Челсија савладали су у гостима после преокрета Нотингем форест са 3:2 у утакмици 37. кола Премијер лиге.

Челси се овом победом изједначио са шестопласираним Њукаслом, па у наредна два кола има шансе да избори ту позицију која води у квалификације за Лигу конференција.

"Плавци" су одиграли још једну занимљиву утакмицу са великим бројем голова. Повели су у осмом минуту голом Михајла Мудрика после асистенције Кола Палмера.

Домаћа екипа је потом успела да изједначи у 16, што је и био коначни резутат на полувремену.

У другом делу, Челси је имао лопту у свом поседу, покушавао из позиционе игре да ствара шансе, док се домаћа екипа ослањала на транзицију.

Нотингем је успео да поведе у 75. минуту поготком Хадсона-Одоија, али је Челси са два брза гола преокренуо и изборио победу.

Стрелци су били Стерлинг у 80. и Џексон у 80. минуту.