Два гола Митровића и један Сергеја за шампионско славље Ал Хилала

Фудбалери Ал Хилала обезбедили су 19. титулу првака Саудијске Арабије пошто су у 31. колу победили Ал Хазем резултатом 4:1, уз два гола Александра Митровића и један Сергеја Милинковића-Савића.

Три кола пре краја Ал Хилал има 89 бодова, 12 више од Ал Насра, који предводи Кристијано Роналдо.

Први гол на мечу постигао је Митровић из пенала у 15. минуту, гости су изједначили у 34. минуту преко Фаиза Селеманија.

Нову предност Ал Хилалу донео је аутоголом Ал Јуваид у 39. минуту, уз помоћ Милинковића-Савића. Митровић је други гол постигао у 48. минуту првог полувремена на Сергејеву асистенцију, који се такође уписао у стрелце у 51. минуту првог дела игре за коначних 4:1.

Митровићу је ово трећа титула, након што је био шампион Србије са Партизаном и Белгије са Андерлехтом, а Сегеју прва у каријери.