Римски дерби припао Роми, Свилар поново сачувао мрежу

Фудбалери Роме победили су на "Олимпијском стадиону" у Риму екипу Лација са 1:0 у утакмици 32. кола италијанске Серије А.

Рома је после две године успела да добије "Дерби дела капитале".

Екипа Данијелеа де Росија била је бољи ривал током већег дела меча, а друго полувреме обележио је велики број прекршаја, расправа и сукоба на терену.

У првих 45. минута Рома је имала више прилика, али је до гола стигла тек пред полувреме када је у 42. минуту Манћини главом, на асистенцију Паула Дибале обрадовао нешто више од 50.000 навијача.

После паузе, Лацио је заиграо агресивније. Гости су имали неколико добрих прилика, успели су да стигну и до поготка у 64. минуту, али је гол поништен због офсајда у којем се нашао Камада.

Последњих 20 минута меча, обележила је велика тензија и велики број прекида.

Српски голман Миле Свилар бранио је читаву утакмицу за "вучицу" а четврти пуз у последњих 10 дуела успео је да сачува своју мрежу.